Výpočet DLI pro rostliny

Denní světelný integrál nebo DLI je celkové množství fotonů v rozsahu PAR (400-700 nm), které dopadají na rostlinu v průběhu dne. Splnění správných požadavků DLI má významný dopad na vývoj kořenů a květů rostliny. Různé druhy rostlin vyžadují různé hodnoty DLI a mají různé fotoperiody. V naší kalkulačce denního světelného integrálu (DLI) si můžete spočítat, kolik molů (či μmol po převedení) potřebuje Vaše rostlina. A tím si pohodlně ověřit, zda světelný zdroj, který používáte pro osvětlení je dostačující.DLI = ?

V pěstebním prostoru použijte měřič PAR k získání dat PPFD (μmol · m-2 · s-1). Tato naměřená data PPFD mohou být vložena do kalkulačky výše, aby se získal odpovídající výsledek DLI (mol · m-2 · d-1). Díky těmto naměřeným údajům z PAR metru a znalosti potřebného DLI pro konkrétní druh rostliny si ověříte černé na bílém zda dodáváte rostlinám dostatek světla pro zdravý růst a velkou sklizeň.

Užitečné odkazy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení