Trávník - ničení plevele a mechů

Přítomnost plevelů a mechů na trávníku dokáže rozhněvat každého. Trávníku nejen že nesluší, ale hlavně neprospívá. Obecně bývá pravidlem, že ve zdravém trávníku plevel a mech moc dlouhou nezůstanou - nedaří se jim. Pokud se však neustále rozrůstají, může za to nejčastěji kyselá půda. Když se k tomu ještě přidá nedostatek světla, bývá v trávníku tolik mechu, že se v těchto místech po trávníku doslova slehne zem. Pokud se chcete těmto nepříjemnostem vyhnout, je potřeba alespoň dvakrát ročně provést vertikutaci.

Jak efektivně bojovat proti mechu a plevelu?

  • Při masivnějším výskytu mechu použijte k likvidaci FLORIA Mech STOP. Jakmile tento produkt aplikujete, přibližně do tří dnů dojde u mechu k jeho zčernání. Jeho zbytky poté důkladně vyhrabejte a plochu obnovte vybraným travním osivem smíchaným se substrátem, na řidších místech trávníkovou náplastí. Přípravky proti mechům obsahují sloučeniny železa, proto zmíněný produkt nedoporučujeme používat v blízkosti betonových ploch, jelikož by mohlo dojít k vytvoření rezavých skvrn, které nejedou odstranit. 
  • Pozor na přílišnou zálivku - ta může růst mechu v trávníku podporovat, proto zalévejte raději méně, ale o to vydatněji
  • Pokud o svůj trávník pečujete dokonale, ale stejně se nemůžete zbavit pampelišek, sedmikrásek či jitrocele, někde je chyba. Pokud chcete souboj s plevelem vyhrát, je potřeba ho nenechat vůbec vyrůst. S čerstvě rašícím plevelem si perfektně poradí TRAVIN - moderní trávníkové hnojivo 3 v 1. Ten zajistí dlouhodobý přísun živin, působí preventivně a selektivně proti nejčastějším trávníkovým plevelům a zároveň provzdušňuje půdu.

travin hnojivo proti plevelům

Máte-li trávník zaplevelený výrazněji a plevele jsou již vzrostlé, pak nezbývá nic jiného, než zakročit chemickým postřikem. Trávník doporučujeme ošetřit selektivním herbicidem AGRO STOP. Aplikace se provádí za sucha, aby nedošlo dešťovými srážkami k naředění aplikované látky. Během 14 dnů odstraníte z trávníku i ty nejvytrvalejší plevele.

plevel agro stop

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch.

Zmíněné produkty můžete zakoupit na našem e-shopu:

AGRO Plevel v trávníku STOP 250 ml