Trávník - ničení plevele a mechů

Přítomnost plevelů a mechů na trávníku dokáže rozhněvat každého. Trávníku nejen že nesluší, ale hlavně neprospívá. Obecně bývá pravidlem, že ve zdravém trávníku plevel a mech moc dlouhou nezůstanou - nedaří se jim. Pokud se však neustále rozrůstají, může za to nejčastěji kyselá půda. Když se k tomu ještě přidá nedostatek světla, bývá v trávníku tolik mechu, že se v těchto místech po trávníku doslova slehne zem. Pokud se chcete těmto nepříjemnostem vyhnout, je potřeba alespoň dvakrát ročně provést vertikutaci.

Jak efektivně bojovat proti mechu a plevelu?

  • Při masivnějším výskytu mechu použijte k likvidaci FLORIA Mech STOP. Jakmile tento produkt aplikujete, přibližně do tří dnů dojde u mechu k jeho zčernání. Jeho zbytky poté důkladně vyhrabejte a plochu obnovte vybraným travním osivem smíchaným se substrátem, na řidších místech trávníkovou náplastí. Přípravky proti mechům obsahují sloučeniny železa, proto zmíněný produkt nedoporučujeme používat v blízkosti betonových ploch, jelikož by mohlo dojít k vytvoření rezavých skvrn, které nejedou odstranit. 
  • Pozor na přílišnou zálivku - ta může růst mechu v trávníku podporovat, proto zalévejte raději méně, ale o to vydatněji
  • Pokud o svůj trávník pečujete dokonale, ale stejně se nemůžete zbavit pampelišek, sedmikrásek či jitrocele, někde je chyba. Pokud chcete souboj s plevelem vyhrát, je potřeba ho nenechat vůbec vyrůst. S čerstvě rašícím plevelem si perfektně poradí TRAVIN - moderní trávníkové hnojivo 3 v 1. Ten zajistí dlouhodobý přísun živin, působí preventivně a selektivně proti nejčastějším trávníkovým plevelům a zároveň provzdušňuje půdu.

travin hnojivo proti plevelům

Máte-li trávník zaplevelený výrazněji a plevele jsou již vzrostlé, pak nezbývá nic jiného, než zakročit chemickým postřikem. Trávník doporučujeme ošetřit selektivním herbicidem AGRO STOP. Aplikace se provádí za sucha, aby nedošlo dešťovými srážkami k naředění aplikované látky. Během 14 dnů odstraníte z trávníku i ty nejvytrvalejší plevele.

plevel agro stop

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch.

Zmíněné produkty můžete zakoupit na našem e-shopu:

AGRO Plevel v trávníku STOP 250 ml

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení