Vertikutace trávníku - jak na to?

Vertikutace je to nejlepší, co pro svůj trávník můžete udělat. Zajistíte mu díky tomu lepší přístup k živinám, světlu, vody, vzduchu a zároveň je prevencí vůči chorobám. Po sečení robotickými sekačkami zůstávají na povrchu půdy zbytky staré trávy, které časem vytvoří nepropustnou vrstvu. Ta trávník dusí a trvale zhoršuje jeho kondici. K provzdušnění můžete použít vertikutační hrábě nebo elektrický vertikutátor. Tato volba je však fyzicky velmi namáhavá. Další a méně namáhavou možností je čistě přírodní přípravek FLORIA Likvidátor travní plsti. 

likvidátor travní plsti

Jak postupovat při vertikutaci?

  1. Krok - Přípravek rozhoďte na suchý trávník. Aby se bakterie z přípravku mohly namnožit, udržujte travnatou plochu po celou dobu působení (cca 3 týdny od aplikace) vlhkou.
  2. Krok - Rozkladný proces obohatí půdu jak o živiny, tak o humusové látky získané ze zbytků trav.
  3. Krok - Pokud je po vertikutaci trávník plný holých místo anebo v celé ploše prořídl, je nutné ho zacelit. Kupovat zvlášť substrát, osivo, hnojivo, hydratační složku a vše následně smíchat ve správném poměru je téměř nadlidský úkol. Pro úsporu času i pracnosti je vhodnější použít již namíchané speciální směsi. Jednou z nich je FLORIA Vertikutační směs 4 v 1, která obsahuje rychle klíčící osivo, speciální hnojivo, provzdušňující zeolit a také Hydrogel pro udržení vláhy. Co nejdříve po vertikutaci tuto směs rozhoďte na travnatou plochu a po dobu tří týdnů pravidelně zavlažujte. Trávník lze mnohem dříve a naplno používat.

vertikutační směs 4v1

 

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení