Vertikutace trávníku - jak na to?

Vertikutace je to nejlepší, co pro svůj trávník můžete udělat. Zajistíte mu díky tomu lepší přístup k živinám, světlu, vody, vzduchu a zároveň je prevencí vůči chorobám. Po sečení robotickými sekačkami zůstávají na povrchu půdy zbytky staré trávy, které časem vytvoří nepropustnou vrstvu. Ta trávník dusí a trvale zhoršuje jeho kondici. K provzdušnění můžete použít vertikutační hrábě nebo elektrický vertikutátor. Tato volba je však fyzicky velmi namáhavá. Další a méně namáhavou možností je čistě přírodní přípravek FLORIA Likvidátor travní plsti. 

likvidátor travní plsti

Jak postupovat při vertikutaci?

  1. Krok - Přípravek rozhoďte na suchý trávník. Aby se bakterie z přípravku mohly namnožit, udržujte travnatou plochu po celou dobu působení (cca 3 týdny od aplikace) vlhkou.
  2. Krok - Rozkladný proces obohatí půdu jak o živiny, tak o humusové látky získané ze zbytků trav.
  3. Krok - Pokud je po vertikutaci trávník plný holých místo anebo v celé ploše prořídl, je nutné ho zacelit. Kupovat zvlášť substrát, osivo, hnojivo, hydratační složku a vše následně smíchat ve správném poměru je téměř nadlidský úkol. Pro úsporu času i pracnosti je vhodnější použít již namíchané speciální směsi. Jednou z nich je FLORIA Vertikutační směs 4 v 1, která obsahuje rychle klíčící osivo, speciální hnojivo, provzdušňující zeolit a také Hydrogel pro udržení vláhy. Co nejdříve po vertikutaci tuto směs rozhoďte na travnatou plochu a po dobu tří týdnů pravidelně zavlažujte. Trávník lze mnohem dříve a naplno používat.

vertikutační směs 4v1

 

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch.