Oprava trávníku a jeho poškozených míst

Trávník se dá poškodit různými způsoby - vertikutací, ošetřením proti mechů či plevelům, aktivním užíváním dětí nebo domácích mazlíčků. V takovém případě vznikají v trávníku prořídlá či dokonce zcela holá místa, která potřebujeme v průběhu sezóny rychle opravit. 

Jak opravit poničený trávník a poškozená místa?

Na holá místa o velikosti větší než 10 centimetrů je dobré použít FLORIA Trávníkovou náplast, která je složená ze speciální rašeliny, trávníkového osiva, provzdušňujícího zeolitu a Hydrogelu.

Poškozenou plochu zbavte zbytků travnaté plsti, místo nakypřete a dosypte již připravenou směsí. Místo lehce přimáčkněte, zalijte a dbejte na to, aby osetá místa nezaschla. Do 3 týdnů vám v těchto místech naroste nový trávník, který vše zacelí a uživatelům poskytne luxus v podobě rychlé obnovy krásného trávníku. 

trávníková náplast floria

Jak bojovat proti krtkům?

Krtek je pro zahradu malou katastrofou. Propadající se chodbičky a vyhrabané krtičiny se velmi těžko a dlouho odstraňují. A jelikož je krtek chráněný, ze své zahrady ho můžeme pouze vypudit nebo ho chytit a přenést daleko od zahrady. Jak proti krtkům efektivně bojovat?

Osvědčený způsob k odpuzení krtka ze zahrady, je provonět mu půdu aromatickými látkami, které jsou obsaženy například v FLORIA Trávníkovém hnojivu s účinkem proti krtkům. Ty krtkům vadí a jakmile se do půdy dostanou, dochází k postupnému utlumení jejich činnosti a následně opuštění půdy vaší zahrady. 

Jak na to?

Trávníkové hnojivo rozhoďte na travnatou plochu v dávce 30 g/m² a řádně zalijte, aby došlo k uvolnění aromatických látek do půdy. Aplikaci zopakujte znovu po měsíci. Trávník navíc spolehlivě vyživíte, zeolitem v hnojivu ji provzdušníte a omezíte tvorbu mechu.

hnojivo proti krtkům Floria

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch.