Oprava trávníku a jeho poškozených míst

Trávník se dá poškodit různými způsoby - vertikutací, ošetřením proti mechů či plevelům, aktivním užíváním dětí nebo domácích mazlíčků. V takovém případě vznikají v trávníku prořídlá či dokonce zcela holá místa, která potřebujeme v průběhu sezóny rychle opravit. 

Jak opravit poničený trávník a poškozená místa?

Na holá místa o velikosti větší než 10 centimetrů je dobré použít FLORIA Trávníkovou náplast, která je složená ze speciální rašeliny, trávníkového osiva, provzdušňujícího zeolitu a Hydrogelu.

Poškozenou plochu zbavte zbytků travnaté plsti, místo nakypřete a dosypte již připravenou směsí. Místo lehce přimáčkněte, zalijte a dbejte na to, aby osetá místa nezaschla. Do 3 týdnů vám v těchto místech naroste nový trávník, který vše zacelí a uživatelům poskytne luxus v podobě rychlé obnovy krásného trávníku. 

trávníková náplast floria

Jak bojovat proti krtkům?

Krtek je pro zahradu malou katastrofou. Propadající se chodbičky a vyhrabané krtičiny se velmi těžko a dlouho odstraňují. A jelikož je krtek chráněný, ze své zahrady ho můžeme pouze vypudit nebo ho chytit a přenést daleko od zahrady. Jak proti krtkům efektivně bojovat?

Osvědčený způsob k odpuzení krtka ze zahrady, je provonět mu půdu aromatickými látkami, které jsou obsaženy například v FLORIA Trávníkovém hnojivu s účinkem proti krtkům. Ty krtkům vadí a jakmile se do půdy dostanou, dochází k postupnému utlumení jejich činnosti a následně opuštění půdy vaší zahrady. 

Jak na to?

Trávníkové hnojivo rozhoďte na travnatou plochu v dávce 30 g/m² a řádně zalijte, aby došlo k uvolnění aromatických látek do půdy. Aplikaci zopakujte znovu po měsíci. Trávník navíc spolehlivě vyživíte, zeolitem v hnojivu ji provzdušníte a omezíte tvorbu mechu.

hnojivo proti krtkům Floria

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení