Trávník - podzimní péče


Končí sezóna a vy se potřebujete postarat o svůj trávník? Poradíme vám, jak na to. Nechat ho ležet ladem by byla obrovská chyba a navíc byste si tím přidělali zbytečnou práci navíc. Správně ošetřený trávník na podzim lépe přečká zimu, což vám naopak práci ušetří. Jak se správně postarat o trávník na podzim?

Konejte, než udeří první mrazíky

  • Než se tak stane, je potřeba shrabat listí, které opadalo ze stromů. Poté je potřeba provézt podzimní vertikutaci a to stejným způsobem, jako na jaře.
  • Aby trávník po prořezání posílil a byl připraven na zimu, aplikujte podzimní trávníkové hnojivo bohaté na draslík. Ten zahustí buněčné šťávy v pletivech listů a v kořenech trav. Sníží se riziko poškození trávníku vlivem mrazu a nedojde k jeho vymrzání.

Jaká je správná volba podzimního hnojiva?

Nejlepší volbou je FLORIA Trávníkové hnojivo PODZIM, které obsahuje až 42 % draslíku! Trávník je tak schopnější čelit mrazům a případnému napadení houbovými chorobami z vlhkosti pod sněhovou přikrývkou. Aplikace se provádí od začátku září až do konce října. 

trávníkové hnojivo podzim FLORIA

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch. 


Podzimní hnojivo lze zakoupit také na našem e-shopu: 

Například: AGRO Garden Boom AUTUMN podzimní trávníkové hnojivo 15 kg

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení