Trávník - podzimní péče


Končí sezóna a vy se potřebujete postarat o svůj trávník? Poradíme vám, jak na to. Nechat ho ležet ladem by byla obrovská chyba a navíc byste si tím přidělali zbytečnou práci navíc. Správně ošetřený trávník na podzim lépe přečká zimu, což vám naopak práci ušetří. Jak se správně postarat o trávník na podzim?

Konejte, než udeří první mrazíky

  • Než se tak stane, je potřeba shrabat listí, které opadalo ze stromů. Poté je potřeba provézt podzimní vertikutaci a to stejným způsobem, jako na jaře.
  • Aby trávník po prořezání posílil a byl připraven na zimu, aplikujte podzimní trávníkové hnojivo bohaté na draslík. Ten zahustí buněčné šťávy v pletivech listů a v kořenech trav. Sníží se riziko poškození trávníku vlivem mrazu a nedojde k jeho vymrzání.

Jaká je správná volba podzimního hnojiva?

Nejlepší volbou je FLORIA Trávníkové hnojivo PODZIM, které obsahuje až 42 % draslíku! Trávník je tak schopnější čelit mrazům a případnému napadení houbovými chorobami z vlhkosti pod sněhovou přikrývkou. Aplikace se provádí od začátku září až do konce října. 

trávníkové hnojivo podzim FLORIA

Proč volit právě travní směsi od AGRO CS?

  • Společnost AGRO CS je právem jedním z nejzkušenějších dodavatelů osiv na evropský trh. Trávníkový program zahrnující osiva, hnojiva a prostředky následné péče o trávník patří k nosným a úspěšným programům společnosti již řadu let.
  • Travní směsi, které v AGRO CS vznikají, mají vždy základ v osivu pocházejícím od renomovaných šlechtících a pěstitelských podniků z celé Evropy. AGRO CS umí připravit směs pro konkrétní klimatické podmínky a konkrétní zatížení při samozřejmém zachování estetické a reprezentativní funkce. Neexistuje zákazník, prostor ani požadavek, jemuž by AGRO CS neuměli vyhovět. Od špičkových travních směsí splňujících maximální nároky na vzhled a funkčnost, až po travní směsi určené k zatravnění užitkových ploch. 


Podzimní hnojivo lze zakoupit také na našem e-shopu: 

Například: AGRO Garden Boom AUTUMN podzimní trávníkové hnojivo 15 kg