Jak sestavit kompletní pěstební box

Chtěli byste si pořídit vlastní indoor pěstírnu u Vás doma? Tento článek vysvětluje co vše budete potřebovat pro sestavení kompletního pěstebního stanu ze kterého budete sklízet úrodu po kilogramech.

Koupit si stan a do toho pěstební světlo umí snad každý, na tom není žádná věda a ano, občas to opravdu stačí :-) . Nicméně tady v článku si ukážeme řešení pro ty náročnější, kteří chtějí mít vždy to nejlepší, upřímně i já k Vám patřím a vždy se snažím vytěžit z příležitostí maximum a cokoliv pod je nepřipustitelné. Takže dost řečí a jdeme se pustit do výběru těch správných komponentů pro box. 

Pro snadnější pochopení si to ukážeme na konkrétní situaci, jelikož nám často píší dotazy lidé co začínají s pěstováním technického konopí (například CBD) tak si to ukážeme na tomto konkrétním příkladu.

Dotaz Filipa: Dobrý den, chtěl bych pěstovat 8 rostlin technického konopí na mast a CBD olejíček. Můžete mi doporučit jaký pěstební box, osvětlení, vzduchotechniku a další komponenty budu potřebovat pro vypěstování mých rostlin od sazenic až po parádní sklizeň ?

Pěstební stan

Vždy začínejte výběrem pěstebního prostoru, které určíte objemem rostlin, které plánujete pěstovat. Na jednu rostlinu byste měli počítat cca 30x30 cm. Proto Filipovi doporučíme stan o celkové výměře plochy 1m² - tam má ještě rezervu na jednu rostlinu. Jedná se o velmi používaný rozměr pěstebních stanů 1x1m. U nás v kategorii s pěstebními boxy najdete přehledný filtr, kde si zvolíte jakýkoli požadovaný parametr, dokonce můžete filtrovat pěstební boxy dle velikosti (malý, střední, velký,..) nebo objemu, například pro případ kdy máte doma vzduchotechniku, která je dimenzovaná na konkrétní objem vzduchu.

Pěstební osvětlení

Druhý nejdůležitější aspekt pro úspěšné pěstování rostlin ve vnitřním prostředí je umělé osvětlení rostlin. V dnešní době je už standardem sáhnout po LED osvětlení, proto se nebudu vůbec vyjadřovat k výbojkám a podobným alternativám (porovnání různých typů osvětlení najdete zde).