Vitality Komplex - Recept na úspěšné pěstování orchidejí

orchidej

Chcete dosáhnout úspěšného pěstování orchidejí? Péče o ně není vůbec jednoduchá, ale Vitality Komplex vám ji rozhodně usnadní! Vitality Komplex Orchideje je perfektní volbou!

Stručné informace:

Vitality Komplex Orchideje je produkt určený pro všechny druhu běžně pěstovaných orchidejí a bromélií. Stejně jako i většiny Vitality Komplex produktů, i u tohoto aplikaci provádíme zálivkou, vodní lázní nebo postřikem na list dle návodu na etiketě lahve. Pokud chceme dosáhnout silného kořenového systému a bohatého kvetení, používáme 1x za 14 dní v období březen - září a 1x za měsíc v období říjen - únor. Taktéž můžeme použít pro oslabené rostliny a to 4 týdny po sobě postřikem na list. Nejlepších výsledků dosáhneme v kombinaci s Kristalonem ve 14 denním intervalu. 

Co orchideje potřebují?

Tyto exotické královny mají krásné a voňavé květy. Jejich domovinou jsou deštné pralesy a tak nahradit přirozené klimatické podmínky není vůbec jednoduchý úkol. Základem perfektní péče o orchideje je speciální substrát hrubé struktury. V tomto případě doporučujeme FLORIA Substrát pro orchideje, který obsahuje velké kusy piniové kůry a kokosové chipsy. Díky tomu dostanou kořeny dostatečný přísun vzduchu a světla. Právě proto se orchideje často prodávají pouze v průhledných květináčích.

Pro perfektní péči o orchideje doporučujeme produkt AGRO Vitality komplex Orchidea:

agro orchideje

Důležité je nepřímé světlo!

Přímé slunce a trvale mokrá zemina jsou dva největší strašáci pro orchideje. Pokud chceme dosáhnout nejlepších výsledků, doporučujeme orchidej umístit na parapet východního nebo západního okna. Orchidej zaléváme ponořením květináče na hodinu do takzvané vodní lázně a to jednou až dvakrát týdně. Jednou za 14 dní doporučujeme přidat do vodní lázně AGRO kapalné hnojivo pro orchideje. Taktéž doporučujeme jednou za 14 dní aplikovat Vitality Komplex stejným způsobem nebo postřikem na list. 

Jak poznat, že je orchidej nespokojená?

Abyste předešli jejímu uhynutí, je potřeba ji pozorovat, věnovat jí velkou pozornost a všímat si nejrůznějších detailů. Orchidej může i přes nejlepší péči začít chřadnout, můžou se na jejích listech objevit skvrny, můžou začít žloutnout a květy mohou začít opadávat. Příčin může být hned několik a to například nízká teplota, přelití, spálení, průvan, mechanické poškození a tak dále.