Vitality Komplex - Recept na úspěšné pěstování rajčat a paprik

rajčata keříková

Chcete dosáhnout úspěšného pěstování rajčat a paprik s tím nejvyšším výnosem a kvalitní úrodou? Pak je Vitality Komplex Rajčata a papriky perfektní volbou.

Stručné informace

Vitality Komplex Rajčata a papriky je produkt určen pro všechny druhy rajčat (keříková, tyčková) a také paprik pěstovaných v záhonu, ve skleníku i v nádobách. Produkt používáme především pro vyšší výnos a lepší chuť plodů a to 1x za dní dní po celou sezónu. Vitality Komplex Rajčata a papriky můžeme také použít jako záchranu pro oslabené rostliny a to 1x týdne po dobu jednoho měsíce. Nejlepších výsledků dosáhnete vždy střídáním s Kristalonem a to v třítýdenním cyklu. Nejlepších výsledků dosáhnete se substrátem AGRO Substrát pro rajčata, papriky a okurky, který obsahuje živiny potřebné pro perfektní růst.  

Kdy začít sázet? Vyplatí se pěstovat v nádobě?

Ne každý má zahrádku s dostatečným prostorem pro zeleninový záhon a tak přichází k úvahu možnost pěstování v nádobě. Tento trend je stále oblíbenější. Ať už máte rajčata předpěstovaná ze skleníku nebo si pořídíte vzrostlé sazeničky, zásadní je volba nádoby a substrátu. Pro jednu rostlinu vám bude stačit květináč o velikosti 35x35 cm a opět nejlépe samo zavlažovací, který reguluje vodní režim. Doporučujeme zasadit do AGRO Substrát pro rajčata, papriky a okurky. Po 15x květnu umístěte rostliny na stanoviště orientované na jižní stranu. 

Pro perfektní péči o rajčata a papriky doporučujeme produkt Kristalon Zdravé rajče a paprika + Agro Vitality Komplex

rajčata a papriky vitality komplex

Jak dosáhnout velké úrody?

Pokud chcete mít velké a šťavnaté plody, je potřeba dát vaší rostlině bohatou a vydatnou zálivku. Proti tendenci odnoží a nakvétání je potřeba pravidelně zaštipovat vedlejší výhonky. Pokud jste zasadili do kvalitního substrátu, s další výživou začněte zhruba po měsíci. Ve dvoutýdenním cyklu kombinujte Vitality Komplex a Kristalon. Nebo ve třítýdenním cyklu s dvousložkovým Kristalonem Zdravé rajče a paprika, který díky obsaženému vápníku působí jako prevence proti černání pupků.

Jak a čím ošetřit BIO zeleninu?

Přes veškerou péči v podobě hnojiva, vhodného stanoviště a dostatku závlahy může rostliny oslabit škůdce nebo plíseň. Pokud chcete takovému problému předejít, doporučujeme produkt Agro NATURA Rock Effect 100ml.

Pro více informací o pěstování rajčat doporučejeme článek následující článek:

Rajče - kdy hnojit a jak dosáhnout nejlepší úrody?