Jak zvolit vhodné LED osvětlení pro akvárium

V tomto článku Vám prozradíme jednoduchou pomůcku, díky které si vyberete vhodné LED světlo pro akvárium během několika minut.

Také už jste si všimli trendu LED osvětlení pro akvária, ale nevíte podle čeho zvolit to nejvhodnější LED světlo pro vaše akvárko ? Je to poněkud složitější otázka než se na první pohled může zdát. Rostliny v akváriu potřebují minimálně 30 PAR jednotek a náročné rostliny až 65 PAR, převod z klasického výkonu nebo svítivosti na jednotky PAR, neboli fotosynteticky aktivní záření (z angl. Photosynthetically active radiation) není možný. Proto existuje jednoduchá pomůcka, která Vám pomůže zvolit vhodný výkon, aniž byste znali podrobnější jednotky daného LED světla a jeho vlivu na rostlinu.

Vzorec na výpočet LED osvětelní pro akvária

  • Pro osvětlení méně náročných rostlin v akváriu platí tento vzorec:
    • obsah akvária ( L ) * 0,15 = výkon LED světla
  • Pro náročné rostliny nebo hustěji porostlé dna akvária platí:
    • obsah akvária ( L ) * 0,3 = výkon LED světla

Jedná se o jakousi pomůcku pro laiky, takže pokud nechcete studovat stovky hodiny biologii vodních rostlin a fyzikální zákony ohledně lomu světla ve vodě, tak Vám bohatě stačit výše uvedené vzorečky.

Tip na LED osvětlení pro akvária z našeho sortimentu

  • Pro menší akvária, nebo akvária, která nedisponují hustou vegetací doporučujeme osvětlení z kategorie nízký výkon a dekorační.
  • Pokud hledáte okrasné LED osvětlení pro akvária například bez živého porostu, zvolte nastavitelné osvětlení, které naleznete v této kategorii v rozměrech 30, 45, 60, 75, 90 a 120cm.
  • Pokud máte větší akvárium 60 a více litrů, tak se určitě obraťte na jedno z nejlepších LED osvětlení pro akvária na trhu za bezkonkurenční cenu. Jedná se o LED akvarijní osvětlení Aqua Air Wi-Fi s vypilovaným světelným spektrem přímo pro vodní rostliny, které lze ovládat přes aplikaci v mobilu.