Pro Organic - organické hnojivo pro ornou půdu

T.A Pro Organic je vysoce koncetrované tekuté organické hnojivo vyráběné bez použití přísad zvířecího původu a optimalizované na podporu růstu a kvetení.

Urychluje příjem živin.
Řada T.A Pro Organic byla na rozdíl od standardních tekutých organických hnojiv vyvinuta speciálně pro bioponii (organickou hypodronii).
Receptura byla navržena tak, aby hnojiva dokázala velmi rychle poskytovat živiny a zůstávala stabilní dokonce i v aerobním prostředí. Podařilo se nám tak vytvořit naprosto unikátní živiny, které se hodí jak při klasickém pěstování v půdě, tak v moderní hydroponii. Recirkulace, míchání a okysličení hnojiva v zálivce nepředstavují problém, naopak jsou prospěšné pro aerobní mikroorganismy, bez nichž se ekologické pěstování neobejde. 

Toto hnojivo je schváleno pro organické zemědělství. Hodí se pro všechny druhy pěstování, ať už v půdě, nebo mimo ni.
Bez ohledu na to, v jakém pěstebním médiu pěstujete, díky T.A Pro Organic budou veškeré plody vaší práce čistě organické. Nezáleží na tom, jestli upřednostňujeme zeminu nebo květináče s půdním či kokosovým substrátem, případně zdali preferujete kapkovou nebo gravitační závlahu či hydroponické systémy založené na recirkulaci živného roztoku či bioponii. T.A Pro Organic se snadno ředí a za normálních pěstebních podmínek se jedná o velmi stabilní hnojivo.

Pro Organic

Výhody T.A Pro Organic:

Tento produkt obsahuje široký výběr bio rostlinných látek, které napomáhají k lepší úrodě, vyváženosti a aromatu plodin.
Díky obsahu různorodých organických látek vám T.A Pro Organic nejenže zaručuje harmonický, vyvážený a stabilní vývoj rostlin, ale také díky němu prospívají důležité mikroorganismy. Receptura tohoto produktu taktéž podporuje tvorbu aromatických látek (terpenů), které mají pozitivní vliv na chutě a vůně.

T.A Pro Organic je plné blahodárných mikroorganismů.
Hnojivo T.A Pro Organic není pasterizované, takže kromě organických materiálů plných živin poskytuje pěstitelům také mikroorganismy, které organické živiny konzumují, díky čemuž jsou rostlině k dispozici prakticky hned po zalití. 

Pro organic terra aquatica

Jak dosáhnout optimálních výsledků s T.A Pro Organic?

Toto hnojivo lze využít při těchto způsobech pěstování:

Ve volné půdě: 

 • Pokud chcete, aby se vaše sazenice uchytila co nejlépe, můžete si zeminu přichystat už čtrnáct dní před zasazením a zalít ji dvakrát týdně zálivkou s obsahem 0,5ml/l růstového hnojiva Grow a 0,5ml/l hnojivem Bloom na květ. Tím nejen podpoříte rozvoj populace mikroorganismů a vstřebávání živin. Stejnou směs můžete také použít při urychlování rozkladu kompostu.
 • Pro ty nejlepší výsledky doporučujeme rostlinu zasadit do předehřáté zeminy. Stejně tak je vhodné před použitím nechat zahřát i samotnou zálivku (kupříkladu na slunci.) Studené zalévání a chladné kořenové prostředí zpomalují jak metabolismus koření, tak půdní ekosystém.

V Květináčích s kompostem nebo zahradnickou zeminou:

 • Snažte se dosáhnout toho, aby teplota kořenového prostředí a živného roztoku byla okolo 20 °C.
 • Teplota nižší než 15 °C má negativní dopad na metabolismus kořenů a populaci mikrobů.
 • Alespoň jednou týdně se při zalévání snažte, aby proteklo co nejvíce vody. Zamezíte tak přesycení živinami a přispějete k lepší vyváženosti substrátu. 
 • Při hnojení se také řiďte informacemi uvedenými na obalu používané zeminy.

V kokosovém substrátu:

 • Do kokosového vlákna přidejte přípravky Trikologic nebo Trikologic S.
 • Hlídejte si pH zálivky. Abyste dosáhli doporučovaného pH 6, použijte produkt T.A pH down.
 • U rostlin, které potřebují hodně vápníku, doporučujeme přidat do zálivky 1ml/l přípravku T.A Calcium Magnesium Supplement.
 • Pro co nejlepší výsledky udržujte teplotu substrátu a zálivky okolo 20 °C. Za teploty nižší než 15 °C se metabolismus kořenů a prospěšných mikroorganismů zpomaluje, což v konečném důsledku negativně ovlivňuje příjem živin a růst celkově.
 • Aby byl obsah živin v substrátu vyvážený, snažte se alespoň jednou týdně zalévat rostlinu tak, až bude voda přetékat.
 • Řiďte se informace mi uvedenými na obalu kokosového vlákna, abyste se poučili o jeho kvalitě a používání.

V bioponickém systému (kompletně recirkulační organická hydroponie s odhalenými kořeny): 

 • Zálivka musí být neustále v pohybu a okysličená. Zároveň musí procházet biofiltrační jednotkou s obsahem prostředků Trikologic nebo Trikologic S.
 • Udržujte hladinu pH mezi 6 až 7. Pokud je váš bioponní systém bez problému, pH by se mělo v tomto rozmezí pohybovat samo. V případě odchylky (většinou jde o nižší pH) je třeba se zaměřit na to, co by mohlo uškodit prospěšným mikroorganismům. Většinou je na vině teplota kořenového prostředí, přesycení živinami či užívání nevhodných suplementů.
 • S bioponním systémem můžete začít pracovat už přibližně deset dní před zasazením rostlin, a to za pomoci zálivky s obsahem 0,5 ml/l růstového hnojiva Grow a hnojiva Bloom pro květ spolu s prostředky Trikologic nebo Trikologic S. Díky tomu budete moci své sazenice do vyváženého média, ze kterého budou schopny rovnou čerpat živiny. 
 • Řiďte se nejen informace mi uvedenými v návodu na bioponii, ale také těmi obsaženými v manuálu k vašemu bioponnímu systému. 

 

Produkty Pro Organic lze zakoupit na našem e-shopu zde:

GHE TriPack Organic TA 3-Pack Pro Organic + Bloom Booster