Jak maximalizovat výnos z konopí - Úvod (1.)

Maximalizace výnosu konopí

Úvod

Vítáme vás u naší série článků, která se bude věnovat především maximalizace výnosu konopí. Touto sérií nás provede profesor fyziologie rostlin z Utah State Univerzity Bruce Bugbee, který je taktéž ředitel společnosti Apogee. Co vše se dozvíte v naší sérii a jaká témata budeme probírat?

Témata

Budeme se postupně věnovat tématům, mezi která patří podmínky pro pěstování, optimalizace světla, teploty a vlhkosti. Stejně důležitá bude koncentrace oxidu uhličitého, probereme vhodnost půdy a jaké podmínky by měla půda splňovat proto, aby byl výnos co největší. Seriál je dělený do kratších článků, abyste měli možnost je důkladně prostudovat a také všechny informace vstřebat.

Jaké jsou optimální podmínky ?

Tato otázka zajímá pěstitele po celém světě již dekády. Každý chce zvýšit výnos rostlin pěstovaných ve vnitřních prostorách. Právě na optimální podmínky si posvítíme a pokusíme se vám přinést dostatečné množství informací k tomu, abyste mohli své výnosy skutečně zvednout. Probereme klíčové parametry prostředí, způsoby jejich měření a to vše z vědeckého pohledu profesora, který se tímto oborem zabývá více než 30 let.

Nesporná důležitost vyvážených podmínek

Pěstování čehokoli může být pořádně náročná a nevděčná práce, pakliže neznáme optimální podmínky, které rostlinka vyžaduje. Pokud ale tyto optimální podmínky nastudujete, pak můžete zvýšit výnos rostlin i v domácím prostředí. Držte se informací, které Vám v tomto seriálu přineseme a nemůžete selhat.

Devět nejdůležitějších aspektů

V rámci pěstitelství se můžeme setkat s tzv. devíti podmínkami, které jsou nesmírně důležité proto, aby rostlina prospívala a měla nějakou výnosnost. Jedná se o tyto parametry:

  • Světlo
  • Teplota
  • Vlhkost
  • Vítr (rychlost vzduchu)
  • Oxid uhličitý (CO2)
  • Voda
  • Živiny
  • Kyslík

Jak můžete vidět, v bodech máme pouze osm parametrů. Teplotu ale dělíme na teplotu povrchovou a podpovrchovou. O tom ale až v jednom z našich dalších článků.

důležitá poznámka redakce: v celém seriálu 14 dílů budete narážet na různá názvosloví jako je například: rostlina, rostlinka, konopí, květina, atp.. Víceméně pravidla, která se tu dozvíte se vztahují obecně na všechny typy rostlin, proto píšeme obecné názvy, mnohem více se tyto informace ale vztahují na rostliny které mají plody jako jsou: rajčata, papriky, chilli papričky, okurky, melouny, prostě všechny plodící rostliny. Ale konkrétně tyto informace vychází z vědeckého testování na rostlině konopí. Proto pokud pěstujete konopí tak se držte striktně sepsaného návodu a uvidíte výsledky v podobě bohaté sklizně. Pokud pěstujete jiné plodiny držte se těchto postupů také, ale v některých parametrech můžou být potřeby rostliny odlišné.