Výpočet osvětlení pro akvária

cm
cm
cm
cm (od vodní hladiny)
cm

W
lm/W (nepovinný)
 
 

10-30

Pro nenáročné vodní rostliny se snadnou péčí, jako jsou Anubias, některé krypocoryny, některé druhy Amazon, Javafarn, Vallisneria, biotopová akvária (např. Krevetky, disková akvária nebo africká akvária)

30-70

Pro náročnější vodní rostliny, jako jsou některé mechy, některé Hygrophila, Pogostemon helferi nebo některé druhy Amazon. Je vyžadováno CO2 hnojení, půdní substrát a tekuté hnojivo.

70+

Pro zvláště náročné vodní rostliny, jako je brčál kubánský (HCC), glosostigma nebo rotala. Vyžaduje se hnojení CO2, půdní substrát a tekuté hnojivo včetně speciálního hnojiva.

Doporučení: Pro dosažení vyšší hodnoty PAR na dně akvária doporučujeme volit osvětlení s čočkami (usměrnění světla). Z našeho sortimentu se jedná například o tyto lineární svítidla: LED akvarijní osvětlení 90cm 72W , které má úhel svitu 90° . Zkuste si to do kalkulačky zadat v porovnání s běžnými čipy bez čoček, sami uvidíte jaký rapidní rozdíl nastane v PAR hodnotách.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení